baker

Очевидно, народ масово не піднімає шпильки

Просто, щоби додати контенту в стрічках, викладу тут кілька перекладів, які не увійшли в мою "100 Казок Мами Гуски". (У мене було 105 чи 106 перекладів, я хотів назвати книжку саме "Сто казок...", то дав редакторам право викинути те, що на їх думку найслабше.) Словом, ось вам про можливу причину всіх наших проблем, див сабж.

Оригінал
See a pin and pick it up,
All the day you’ll have good luck;
See a pin and let it lay,
Bad luck you’ll have all the day!

Переклад
Знàйдеш шпильку – пiднiми в ту ж мить,
I тобi сьогоднi пощастить.
А залишиш шпильку так лежати –
Цілий день не будеш щастя мати.

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/111007.html.
baker

різне

1. Якщо кому скучно вдома, нема що робити, всяке таке -- заведіть дітей. Скучно буде їм, а у вас буде ще менше часу, ніж звичайно.

2. Одним з небагатьох плюсів пандемії, крім тимчасового очищення повітря і оновлення зв'язку зі старими друзями, є жарти на тему. Анекдот про те, що "так багато мив руки останні пару тижнів, що проявилася печатка з дискотеки з 2003 року" досі мене радує. Цікаво, що співробітникам воно якось не дуже, навіть якщо казати, що печатка з Діснейленду.

3. Зато, пробуючи заховати навколишні шуми за навушниками, почув багато забутої і невідомої музики. Боббі МакФеррін, який співає прелюди Баха -- це божественно.

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/110686.html.
baker

корона

Воно, звичайно, вітчизняний виробник:

Але краще все таки "Рошен"

Тим не менше, кажуть, що в Україні зараз про коронавірус стільки говорять з телевізора, що точно його на наступних виборах як не президентом оберуть, то в Верховну Раду. Замість "Голоса", шкоди не більше, користі теж.

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/110391.html.
baker

перебиратися в Арізону, чи що?

Співробітниця через півтора тижні йде від нас, повертається в Техас, в Остін. Може, вона й права. Я собі життя в тій жарі не уявляю, але, судячи за всім, воно зараз якраз правильно.
Друг через півтора тижні летить в Кампучію, він там одружився, забирає дружину в Каліфорнію. Каже, в Азію зараз літати ок, а в Південну Азію так і взагалі: там на всю Кампучію три випадки. А чого? Бо жара.
Виглядає так, що в районах, де температура за 30 не падає, все ок.
Альо, Австралія, як у вас з короною?

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/110194.html.
baker

навздогін 8 берзня: хвалюся

А ось ще з приводу солідарності жінок, від Голосу Америки:
https://ukrainian.voanews.com/a/international-womens-day/5320324.html

Горджуся: мало що з одною з них я маю честь бути одруженим, так ще двох зі списку знаю особисто: донька Анички ходить в нашу недільну школу, а Іра Цілик була одною з Юлиних дружок у нас на весіллі. Чи то, як я вже колись писав, нам пощастило бути в якомусь вузесенькому прошарку населення, коли навколо стільки гігантів? Додам, на всякий випадок, теґ про елітизм.

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/110034.html.
baker

Знову про хороше

Повинен же бути у світі якийсь позитив, а не лише проблеми у ворогів.

Давно була купа фактів, які пов’язували помірне вживання алкоголю зі зменшенням імовірності хвороби Альцгаймера. Але результати були такі, що можна було придумати відмазки, що це невідомо як і невідомо чому, що це кореляції з чимось третім... А оце, нарешті, вийшла серйозна стаття [1], яка вказує на фізіологічний механізм цього діла: у людей, які в зрілому віці помірно але регулярно вживають алкоголь, сповільнене формування β-амилоїдних бляшок, визначального показника хвороби Альцгаймера і ряду інших деменцій. Ще раз, на рівні виборців Зеленського: якщо регулярно потрохи пити, але не бухати, то не так скоро втратиш пам‘ять.

Деталі:

  • Мова іде лише про деменцію, шкідливий вплив алкоголю на розвиток раку і, можливо, серцево-судинні хвороби нове знання не відміняє.
  • Потрохи -- це від 1 до 13 стандартних дрінків на тиждень, якщо пити менше або не пити, то амилоїд наростає швидше. Якщо пити більше -- теж.
  • Починати пити треба не в старості, тут мова про паттерни вживання алкоголю в середньому віці, щоби в старості повільніше деградувати. Start early!
  • Мінус: 13 стандартних дрінків на тиждень -- це всього тринадцять по 0.3 пива або півтори пляшки вина за тиждень.
  • Плюс: це міряли в Кореї для корейців, може, для некорейців трохи більше?
  • Ще плюс: тут мірялося вживання саме алкоголю взагалі, а не якихось додаткових речовин. А то попередні публікації частенько плутані: лише червоне вино, лише біле вино, Коньяк можна, бурбон не можна, чорт ногу вломить.


Бібліографія
[1] https://journals.plos.org/plosmedicine/article?id=10.1371/journal.pmed.1003022

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/109788.html.
baker

8 березня 2: привітання

А, ну, і ще свято. For a change, без разжіґанія, а з привітаннями. Бо свято ж хороше, хай його совок і опошлив, а пізній совок ще й перевернув з ніг на голову.

Колись давно і вже майже неправда, довелося мені займатися, досить багато і навіть в міру успішно, бальними танцями, змагався за універ, всі діла. І був серед танцюристів такий жарт-не жарт: "жіноча партія дуже проста, треба лише робити все те ж саме, що партнер... лише задом наперед і на високих каблуках". І знаєте що? Не дивлячись на все, жінки в команді танцювали переважно відчутно краще за чоловіків, хоча і доводилося їм пристосовуватися задом наперед, і положений по формі каблук на 7-8см -- це не псячий хвіст.

Словом, хочеться побажати всім жінкам цього світу, щоби в житті вони завжди твердо самі стояли на своїх ногах, і самі собі вибирали куди ходити, і щоби жоден курвус не мав права їх заставити ходити лише на каблуках, або лише з партнером.

Ось так, хай пафосно, зате метафорично ;)

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/109477.html.
baker

8 березня

Трагічна річниця. Пройшло якихось 30 років, а купа народу уже і забуло, а хто східніше Збруча, переважно і не знав, що ставалося з греко-католицькою церквою між війною і розвалом Совка. Основна реакція, що "всі релігії переслідували". Бздура, звичайно, але це як з усяким обговоренням совкових реалій, хоч про сталіньський Голодомор, де "вєздє в калхози заґанялі", хоч про брєжнєвський дефіцит, де "вєздє очєрєді билі". Особливо хочеться нагадати про це тим, хто досі зберігає позитивне чи хоча би нейтральне ставлення до РПЦ. Московська православна церква -- це наскрізь гнила і продажна кагебешна банда для перетворення людей в бидло і заганяння бидла в імперію. Краще, що ви можете зробити, проходячи повз їхній "храм", -- плюнути в той бік і насипати цвяхів на виїзді з їх парковки. Може, в в двадцяті, якось щось було інакше (не вірю, правду кажучи, але нехай), а всі "гоніння" на православну церкву в повоєнному Совку -- це були внутріпартійні разборки, так само як і в "террорі" 36-37-го років, переважно, одні комуняки різали інших. В якийсь момент, поки це була єдино дозволена церква на одній шестій суші, можна було було там знаходити і нормальних людей, серед тих хто вірував і потребував атрибутики і умудрявся жити вбік від лінії партії, але останні скоро як тридцять років, очевидно, ні. Або негідники, або дурні, або одночасно і те, і друге. Ну а останні 6 років -- або таки вже кінчені негідники, або ну дуже дурні і геть слабі на голову.

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/109066.html.
baker

нафта

Ну, хоч одна непогана новина: нафта валиться. Надовго би -- а то якось з великих бензоколонок симпатію викликаютъ лише, хіба Норвегія і, можливо, Канада, але, сподіваюся, вони собі дадуть ради. (Я тут лукавлю: найбільша бензоколонка в світі мені цілком ОК, тому тут своїантипатії до нафтовиробних регіонів проводжу на рівні штатів, а то і графств.)
https://www.reuters.com/article/us-opec-meeting/opecs-pact-with-russia-falls-apart-sending-oil-into-tailspin-idUSKBN20T0Y2

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/108989.html.