baker

(no subject)

Шкода, що серед публічних осіб так мало людей з чіткістю мишлення і інтелектуальним осягом хоча би на одну десяту від Віталія Портнікова. Ось, від учора: https://ukr.lb.ua/world/2019/02/28/420872_gabsburzkiy_rahunok.html
Читати, конспектувати і повторювати собі час від часу...

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/92431.html.
baker

про Amazon HQ2 не в Нью Йорку

З коменту у Байтбастера:

У мене змішана реакція на сабдж. З одного боку, я такого типу протести, як оце проти Амазона були, недолюблюю, що концептуально, що з особистого досвіду. (Набачився: живу в епіцентрі таких речей в Берклі, працюю в сусідньому епіцентрі в Сан Франциско. Але раз вже хвалюся, скільки я такого бачу, мушу ще зауважити, що медійні описи цього діла, особливо всякими правими джерелами, ну дуже все гіперболізують, не треба їм вірити.). З другого ж боку, я щиро вважаю, що і для Нью Йорку, і для країни в цілому це дуже правильне рішення. Не так через задекларовані протестуючими причини, як тому, що, взагалі, надмірна* географічна концентрація високооплачуваних високотехнологічних робіт все погіршує. Всюди, і там, де ця концентрація надмірна, і там, де, в результаті, вона недостатня. В НЙ і так вистачає високооплачуваних робіт для висококваліфікованих працівників, якщо додати 25 тисяч, то це означає, що ще більше людей в той НЙ понаїде, а там і так ніде Яблуку впасти, все стане ще дорожче, людям доведеться доїжджати ще далі і т. д. Другий кампус Амазона добре би поставити будь-де, крім НЙ, Сан Франциско, Бостона, Сіетла, D.C., LA і, можливо, Чікаго. В ідеалі, це би мав бути якийсь з нині занепадаючих індустріальних центрів Ржавого Пояса або східного узбережжя, типу Провіденса, Норфолка, Рочестера НЙ, Баффало, Пітсбурга, Клівленда, Коламбуса, Індіанаполіса, Мемфіса... Детройта, в кінці кінців. Меншому місту це буде важче переварити, а кожне з названих і ще з десяток подібних справляться і розцвітуть.

Аналогічно я всіма руками і ногами вважаю, що в Україні треба нові великі бізнеси відкривати де завгодно, але не в Києві. В ідеалі ще і не в Харкові / Дніпрі / Одесі / Львові. Країна повинна рости вся, інакше буде погано. За що люблю Німеччину: за багато рівномірно розподілених серйозних центрів. Хочу, щоби так було всюди.

P.S. Уважний читач помітить, що я нічого не писав про великі міста Півдня, Скалистих Гір і Південного Заходу. Це навмисне: про ті місця, про які я не маю твердої думки, і не писав.

* надмірна, а не будь-яка концентрація.

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/92227.html.
baker

про очевидні речі

Навіяло обговоренням редакторських зауважень у Хуана Ґанді. Старий анекот, який, як я якось вияснив, мало хто чув. Навіть не так старий анекдот, як лінгвістична примовка, привезена колись дуже давно моїми батьками з якихось лінгвістичних конхверенцій. До речі, напишіть мені, будь ласка, якщо чули це раніше, а то я так і буду думати, що це якийсь лінгво-етнічний ендемік, а не простий жарт.

Розказувати то треба виключно польською, але оскільки польську тут, підозрюю, розуміють ще менше, ніж українську, хай буде так.

Базар, ряди всякого різного їстівного. Над одним лотком великими буквами знак:
                 """ТУТ ПРОДАЄТЬСЯ СВІЖА РИБА"""
По базару йдуть собі, скажем, викладач логіки і нормальна людина. Викладач бачить вивіску, морщить носа і стає в позу:
- От дурні, понаписували тут стільки зайвого і очевидного. Можна було на чотири слова менше написати з тим самим успіхом!
- Ти шо, здурів, куда вже менше, все нормально написали, а як інакше?
- Ну от дивися, написали "тут", ну нащо це писати, очевидно ж, що тут, а не деінде. Далі, "про-да-єть-ся". Так ясно, що продається, не задурно ж її тобі на базарі віддадуть. Далі "свіжа". Ну нащо це писати? Очевидно, що свіжа, хто буде продавати несвіжу? Ну от. Лишається "риба", але це (пару разів різко шумно вдихає носом) і так на цілий базар добре чути.

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/91927.html.
baker

kinda камінґ аут

... а то що всьо про політику, кон'юнктуру і іншу стресогенну фіґню...

Словом, цим постом признаюся, що я теж, давно вже, піддався гріху графоманії.

Оскільки I may be an idiot, but I am no fool ((c) останні секунди одного з шедеврів від найгеніальніших коміків всіх часів ), на альтернативну історію, фентезі або літрпг я замахуватися не став, обмежився віршиками і байками для дітей. А все чого? Пам'ять хрінова, то ніколи не пам'ятаю ніяких нормальних казок і віршів, а тут пішли діти, треба їм час від часу щось розказати... от і доводилося придумувати на ходу :)

Правда, заставити себе потім то все записати виходило дуже рідко, тому нормальні казки, які я роками розповідав доньці, майже всі канули в Лету. Але віршики в голові трималися довше, а записувати їх простіше, то кілька штук то тут, то там записалися. Недавно навіть почав щось з того записувати на україномовному авторському ресурсі майстерні.ком. Якщо цікаво, ось, знайомтеся, моя графоманська рубрика "Казки Старої Ґадзюби".

Це я все до чого? Сьогодні зранку придумав віршика для нашого меншого, а то не мав нічого на тему його улюблених іграшок. Тепер маю:

Collapse )

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/91899.html.
baker

Я,виявляється, геть ліберал

Недаремно в ті часи, коли нелегка частіше перетинала мене з усякими резонуючими жежешними пострядянськими правими, вони рано чи пізно починали чути в мені ворога, хоч я і за другу поправку, і не підтримував більшість ок'юпай рухів, і фіскально в міру консервативний, і навіть, якщо дивитися з позицій мого оточення, маю купу расових і інших траціоналістських упереджень. А оце у того ж РСоколова побачив посилання на "Is your brain Republican or Democrat?" тестик. Жодного політичного або хоч близькополітичного запитання, але на тобі:
Your brain is a Democrat. 67% Liberal, 33% Conservative.
Всьо, треба купувати балаклаву і вливатися в ряди берклійської антіфи. Онлайн тести брехати не будуть!

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/91386.html.
baker

Про расизм і боротьбу з ним

Навіяло позавчорашньою розмовою в жж РСоколова.

Я тут недавно пройшов тренінґ по боротьбі з статевою, расовою, ґендерною і т. п. дискримінацією і різними супутніми явищами. Двічі підряд за один день: перший раз, онлайн, обов'язковий на новій роботі, другий -- для батьків у кооперативному дитячому садку дитини, наживо. Висновок з того всього такий: вся-не вся, а більша частина такого типу агітації в умовах нормального розвинутого американського міста беззмістовна. Вона бореться не з тим, не там і не так, часто розвиваючи у слухачів цинізм і скептичне ставлення до всього, що розказують на цих курсах. При тому, що там кажуть в тому числі і багато правильного і потрібного, до чого варто прислухатися, воно виходить навіть контрпродуктивним.

Collapse )
N.B.: добре, мене не дуже багато людей читає. Все одно цікаво, чи напишуть, що те, що я написав, -- расизм? :)

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/90740.html.
baker

Вєлічайшая Гєополітіческая Катастрофа

Побачив в нових надходженнях на Флібусті цікавий матер'яльчик: "Перечень сведений, запрещенных к опубликованию в открытой печати, передачах по радио и телевидению 1976 г." Перше ніж починається власне список, там велике "Утвєрждаю" від нач. ГУ охорони державної таємниці Мальчіша Кібальчіша Романова. Не той, котрий ЦК КПСС і Ленінград, а той, котрий Главліт, цензура, вот ето вот всьо.) Ну і трошки нижче таке саме велике "Узгоджено з КГБ (тут вже нікакіх імьон, шоби враг не здогадався, хто у нас тоді був андропов)" А далі потрошки, потрошки, все, що заборонено.

В тому числі, будь-які дані або свідчення про Другу Світову.

В тому числі, будь-які дані про передвоєнні часи: ні про господарство, ні про політику, ні про воєнку, ні про історію, ні про що.

В тому числі, будь-які дані про післявоєнні часи. А вже особливо про господарство, все зв'язане з закордоном, і все, зв'язане з всерединікордоном.

Нічого, що хоч в чиїйсь фантазії може бути інтерпретовано, як воєнно релевантна інформація. В тому числі, жодних детальних даних, наприклад, по "тєатрам возможних ваєнних дєйствій". Перекладаю: нормальна карта міста або там карта національного парку заборонена. Туристи в Карпатах ходили з хріново перефотографованими кілометровками, але не дай бог з ними зловить якась холєра в формі...

Ніякої інформації про все, що не так: жодних даних від міліції, медицини, освіти, виробницва. Школи для дітей з відхиленнями, кількість злочинів, хто сидить, де сидить, де сидять, де вчаться. Там прямим текстом не бачив, але навіть статистика, скільки хлопчиків в класах і та, формально, засекречена, бо "мабілізационний патенциал"

Це я все до чого. До того, що навіть ті, хто зараз, в принципі, не за Союз, частенько люблять на ту чи іншу тему зауважити, що "зато такого-сякого не було". Де таке-сяке -- від голубих до ґвалтівників до катастроф до ще чого завгодно. Good news, guys. Все було. Просто вам не казали, патамушта ваєнная тайна худобі ніколи всього не кажуть

Вєлічайшая Гєополітіческая Катастрофа my ass

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/90400.html.
baker

нової коляди вам в стрічку

При недільній школі було міні святкування Свят, хотілося заспівати щось новеньке, то Юля нашвидкуруч переклала одну з наших улюблених польських коляд, а я спробував підіграти. Перший раз на публіці, можна сказати, прем'єра, во!Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/90316.html.
baker

R.I.P. taki_net

Один з буквально кількох знайомих росіян абсолютно не-імперців. scholar-vit сьогодні вірно написав: світ став трохи гіршим. Додам: а вже наскільки гіршою стала одна сьома частина суші...

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/89888.html.