?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Хто слідкує за “новими” українськими “політичними силами” 1, 2, той, може бачив відео, як один з нинішніх економічних “міністрів” кілька років тому вчив студентів писати доноси. (Хто не бачив: ютуб, пошук на “милованов доноси”. Заодно зверніть увагу, як в Україні в часи розгулу націоналізму притісняють російську мову .) Воно, звичайно, мало що хто коли студентам розповідає, але якось моторошнувато, коли отаке “хто” командує сектором економіки твоєї країни. А перед тим, кажуть, розробляє КМБ для зеленовибраних “слуг народу”. А ось вам ще один штрих до портрету цього видатного гуманіста спеціаліста з теорії ігр:

Офіційні урядові папери пишуть, а вікіпедія не перечить, шо це конкретне “хто” кілька років до 2004 вчилося в аспірантурі і заробило собі дохтірську дисертацію з економіки в University of Wisconsin - Madison, він же UW Madison, він же просто UW. Так вийшло, що я в ті роки теж мав приємність навчатися, а потім працювати в UW, хоч і не в економіці. І, така вже в мене компанійська натура, я самовпевнено вважав, що хоч трошки, хоч боком, але майже з кожним представником пост-сов’єцьких людей в універі я в ті часи перетинався: з ким дружив, з ким пробував подружитися, з ким тусував на вечірках у купи друзів. Точно пробував зустрітися, якщо вичисляв хоч кого з України…, та будемо щирими, будь звідки з екс-ссср. І донедавна вважав, що, принаймні, серед аспірантів і постдоків, охопив таких усіх, ну скільки там їх було? А якщо кого не зустрів, то хоча би про нього/неї чув. Доказів цьому всьому я, звичайно, не маю, не хоче мені вірити на слово, не вірте, але так було. І тому мене дуже здивувало, що ім’я Тимофія Милованова, не просто аспіранта зі слов’янським іменем, а ще і земляка, пройшло попри мене. Це йому треба було зовсім не цікавитися життям земляків і екс-земляків, щоби на всіх тих відповідних тусівках його не лише не бачили, але про нього і не говорили.

Ну, але всяке буває. Може. Мало що, може йому цікавіше з американцями було пити пиво на матчах “борсуків”. Але хоч на тому факультеті, де він вчився, про нього мали б знати? Благо, друзі серед російськомовних аспірантів на економічному на початку двотисячних у мене були, досі дружимо. Написав одній такій знайомій, Т, … але і вона про Тимофія Милованова не чула ні разу. Порилася по старих імейлах в ящику… і там ніяких слідів. Жодного! Я собі, правду кажучи, не можу уявити, щоби хтось учився в межах кількох років від мене на одному факультеті, а я про нього не знав, не чув і ніколи не перетинався електронно. Фізиків я знав 100% аспірантів свого року і плюс-мінус років п’ять, математиків: може, плюс-мінус три, серед хіміків, комп’ютерщиків, інженерів, біологів і т. п. — не всіх, але колишніх “совків” — точно всіх. Т, котра моя знайома, — теж компанійська людина, на економічних і фінансових спеціальностях це необхідна риса, а тут — ні біта інфомації…. Це вже не просто треба тусовок уникати, це вже треба ну дуже спеціально шифуватися, яка б не була причина: мізантропія, паранойя, понти, чи ще щось. (Я, на всякий випадок, перевірив: в бібліотеці UW дисертація від його імені є.) Словом, отаке спостереження, висновки придумуйте самі

1 Якщо подумати, то в даному контексті і “українськими” теж треба писати в лапках.

2 До речі, маю підозру, що множина людей, які слідкують за тим, що роблять зеленополітики, практично не перетинається з множиною людей, хто за цих політиків голосував.

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/101020.html.

Comments

( 5 comments — Leave a comment )
yaceya
Sep. 19th, 2019 02:47 pm (UTC)
Або у нас в UNC нема таких компанійських, або усе-таки не так вже й важко з таким не перетнутися якщо ти не видліяєш "земляків" як групу, з якою треба преференційно зустрічатися. (Звісно, мова не йде про те щоб уникати зустрічей - якщо перетнешся щось і сказати)
За 10 років роботи і навчання не так вже й важко взаємно не знати більшості земляків - крім тих хто за спеціальністю перетинається хоча б частково. Для потенційного політика, це, звісно, трохи меньш очікувано.
Цікаво, що перша стаття на скопусі у нього 2008 року. І на гугл сколарі посилання до 2008 року не на публікації. Не знаю чи нормально це у економістів випускатися без статей. Втім, з 2008 у нього публікації на зовнішній погляд виглядають пристойно.

Edited at 2019-09-19 02:49 pm (UTC)
malyj_gorgan
Sep. 19th, 2019 09:24 pm (UTC)
Не знаю, наскільки велике місце UNC (я оце зараз гарячково пробую згадати, куди ж іще, крім Вісконсіна, я в сій час поступив. ЗдаЕться, все таки, в USC, а не UNC, близько але не там), а в сорокатисячному UW-Madison я собі таки не уявляю, як би я міг не знати хоч трошки людину, яка була в аспірантурі в ті ж сами часи, що я, навіть незалежно від того, звідки ця людина родом. А якщо вже земляк... Я категорично не вірю, що в другій половині дев'яностих, включно з двотисячним, був хоч один аспірант навіть не з України, а з колишнього Радянського Союзу, якого я не знав на фізиці, хімії, медицині, математиці, CS, EE, або інших "E". Думав, що на економіцв також, а тут на тобі. Справа тут не в преференційних зустрічах, а в тому, що аспірантів і постдоків не так багато, рано чи пізно майже кожен з кожним перетинається, фактор земляка тут лише в тому, що на земляка точно звернеш увагу. І щоби на тебе не звернули уваги, треба або навмисне уникати всяких публічних подій, семінарів, тренінгів, круглих столів, вечірок, всього такого, або спеціально там шифруватися, не світити ім'я і ховатися .в тіні.

Судячи за гугл сколаром він до 2008-9 був у Бонні, щось звідтам є. Може, економістам теж так можна. Он, у комп'ютерщиків 100% всього в конференціях.
yaceya
Sep. 20th, 2019 01:12 am (UTC)
UNC меньший (за кількістю аспірантів мабуть схожий) - а семінарів не пов'язаних хоча б частково зі спеціальністю багато. Я, наприклад, до економістів іноді можу зайти (якщо питання стосується економетрики), але вже до фізиків малоймовірно. У нас з ними особливо ніде перетинатися. До математиків - раз на рік. У них теж зазвичай занадто спеціальні питання. До хімиків - майже ніколи. Ну, гаразд, пару раз до хімиків ходив - у нас є хімик який за ancient dna repair отримав нобеля - його слухати ходив. На 90 відсотків семінари генетичні та біостатистичні. Трохи CS, трохи фармацевтів, трохи медиків. І не малі шанси що при подібних кількох заходах як раз не перетнешся з певною людиною.
Вечірки де зустрічається купа людей - це специфічний тип розваги. Мені, наприклад, тусняк з кількістю людей більше 20 цікавий тільки якщо це якийсь концерт. І в ті 20 людей входять далеко не всі аспіранти.
malyj_gorgan
Sep. 20th, 2019 04:17 am (UTC)
Так ніхто не стверджує, що всі ходять на всі семінари. Я ходив по місцю навчання до фізиків, часом математиків і комп'ютерщиків, ну і вже зовсім зрідка ще кудись, коли щось геть спеціальне. Я дивуюся, що предмет обговорення не перетинався на семінарах з іншою аспіранткою того ж періоду.
Події розміром більше 20 чоловік це не обов'язково п'янки. Кілька разів на рік, то відкритий різдвяний колоквіум, то візит на університетську дослідну ферму, то виступ колишнього космонавта, то лекція Стівена Вольфрама, то орієнтація для TA'їв і так постійно (на Далай Ламу я не попав, каюся). Я розумію, що, якщо нікуда не ходити, то економіст з фізиком, ще і на кілька років старшим, може і розминутися, але економіст з економістом більш-менш того ж року навчання? Фізик з фізиком, математиком чи комп'ютерщиком -- не може. :)


семінарами я дивуюся, що семі
yaceya
Sep. 20th, 2019 03:10 pm (UTC)
Що то за колоквіум я не знаю, а ходити на виступи космонавтів, Далай Лам і інші загальні спічі - це усе на дуже конкретний тип людини. З точки зору того що вони розказують - це в таких великих групах не особливо цікаво, а "проникнутися атмосферою" - це як раз принада для екстраверта. Відкриті лекції з історії і подібні навпаки не так вже й багато аспірантів відвідує - ті у кого є невеличке хоббі з предмету лекції.
Я ж кажу, хіба на концерт сходити. Але і там залежно від смаків - на який небудь джаз 90% аспіратнів за усю свою аспірантуру не ходить. А на популярні групи частіше легше в той же Чикаго поїхати. Де зустрінеш чиказьку тусовку, а не університетську.
На орієнтації ТА я не дізнався про жодного аспіранта з з пострадянського простору. Потім з парою десятків перетинався. Ні в Айові ні в Півнівчній Кароліні. В обох місцях "обов'язкова частина для усіх одразу" була в рамках одної години, усе інше йшло малими групами.
Особливої мізантропії не потрібно. Достатньо не мати потреби в великих кількостях знайомих.
Звісно, якщо ваша знайома економіст не запам´ятала колегу економіста - це трохи важче. Але за 20 років пам'ять має багато шансів на те щоб змінитися. Якщо перетиналися випадково - і забути не важко. Ще одна гіпотеза - а у вашої знайомої як з іменами? Я от, обличчя пам'ятаю одразу і добре, а імена навіть для тих з ким доведеться працювати - або після цілеспрямованого повторення протягом тижня, або після 5-6 зустрічей. І, повертаючись до пам'яті, точно знаю що деталі які не відчувалися як суттєві через 2 роки вже можуть бути і повністю забуті. А на довші періоди і більш важливі деталі треба перевіряти перехресними перевірками. Бо може бути і що деталь зсунулась в часі і що вона деформувалася.
Повертаючись до конкретного випадка - мені усе-таки здається ви намагаєтесь зробити сильніший висновок ніж випливає з даних. А коли від людини смикає таке трапляється особливо часто.
( 5 comments — Leave a comment )

Latest Month

November 2019
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Profile

baker
malyj_gorgan
malyj_gorgan
Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner