?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

вибори, тв

Кілька днів жив без нормального комп'ютера, зате з телевізором. Ну як, "з телевізором" -- два вечори підряд мав сумнівне задоволення посидіти якийсь час перед екраном, коли там показували передвиборчу агітацію.

Якщо коротко:
Треш і катастрофа. Мій песимізм на предмет наявності здорового глузду у земляків лише росте. Чим популістичніше, чим нахрапистіше, тим більше вони його люблять.

Tрохи розгорнутіше:
З десятка партій, чию рекламу довелося подивитися, єдина партія з нормальною рекламою, сюрпрайз, -- ЄС. Чіткий месидж, цивілізований стиль. Ще відносно нормальна рекламка у партії Гройсмана. Ми такі технократи, все вміємо, будемо далі вміти. Відрази не викликає, але і особливої довіри теж. Досить аморфно.

Решта партій не займається ніякою передвиборчою агітацією чи, страшно сказати, інформуванням громадян, ні. Решта партій займається рекламою і маркетінґом в гіршому смислі цього слова: маніпуляцією емоцій і думок людей, без будь якої конкретики. З них найпримітивніші (і, з огляду на печерність електорату, найефективніші) -- зеленослуги, a найцинічнобрехливіші -- зажиттівці. Кілька популярніших партій дають приблизно однаковий мікс популізму, нахрапистості, залякування і булшіту навколо їх основного то чіткіше, то менш чітко сформованого мессиджу. Хоча, віддам ще одне "най" голосовакарчуківцям. Вони найнеприємніші, але не по абсолютній шкалі, а в смислі моторошної долини (uncanny valley). Виглядають майже як люди, але не люди. (З цеї точки зору гройсманівці, та і порошенківці, теж в цій долині, але вже по цей бік осі ікс, вже позитивні, а голосяни сидять прямо в мінімумі.)

Пара слів про месидж:
зажиття: чистої води реваншизм совка, можна показувати агітплакат восьмидесятих, буде те саме. Люди в касках і костюмах ідуть дорогою, як комісія з обкому, а бруднолиціші люди в касках дивляться на них на фоні великих будинків, типу, фабрик чи то шахт. "заберемо владу, відкриємо заводи, щоби хороша робота і високі пенсії. А ще повернемо всюди російську мову і не прогнемося під захід."
Ні слова про війну, про корупцію, про бізнес, про закони, ні про що. "Голосуй за номер один в списку. А ще ми знизимо тарифи!" Повний і незамутнений пи... ой, перепрошую, богомолець. Я не знаю, що я би міг сказати людямвиборцям, які на них ведуться без того, щоби ці виборці, назло мені, не захотіли проголосувати за ще більший богомолець.

зеленослуги: (голосом диктора) нагадуєМо виборцям, будьте уважні, на виборах можна випадково помилитися, дивіться уважно, лише кандидати, де пише, що висунутий від слуги народу є справжніми народними депутатами, слугами народу. (ДО речі, тут cheeha вчора писала, що як це так, слати людям смски, мовляв, що голос може не пройти, то треба голосувати за ЄС. Цікаво, такий мессидж як я оце пишу, він законний в правильний?) Друга реклама: тату, а ти, правда, за зеленського? Правда, синку. Класно, ми всі такі класні. Ну і після всього слоган рівня гопника на стадіоні: "зробимо їх знову".
Про війну ні слова. Та, взагалі, ні про що ні слова, чисто шпана, яка побила когось одного і женеться за іншим товпою з криками "ура, ми їх сдєлалі, зараз ше раз сдєлаєм"

Удар: якийсь незрозумілий мессидж від кількох різних типів, максимум аморфності.
Про війну ні слова.

Гройсманівці: теж аморфно, але на фоні кількох людей, які кажуть щось типу "ми технократи, знаєм, що і як робити, будемо робити"
Про війну ні слова.

Ляшко: голос ЛЯшка "не віддамо землю, за Україну!", голос диктора "всі бояться влучної критики Ляшка", аграрна партія, ура. До речі, хоч якийсь месидж/
Про війну ні слова

Батьківщина: (комплімент їм: кількість Вони мінімальна): ми хочемо міняти все на краще, вміємо працювати, то будемо працювати. (В принципі, теж непогано, от лише теж нічого конкретного.
Про війну ні слова, але, здається, було щось в зображеннях

Саакшвілівці: Міхо іде під якимись конструкціями з металевих трубок і не надто чітко, але дуже агресивно говорить щось про корупцію, але з таким акцентом, що неясно, що він там каже. АЛе про війну, здається, ні слова.

Голос: говорить голосом вакарчука. Повторює месидж зеленського, що у нас останні кілька років була погана влада (які були альтернативи ні слова), це все через них, у нас зараз війна і суд... це все з корупціонерами суд і війна, ми їх засудимо, всіх, нафіг! Образ ручки, яка ламається, як у Яника, тільки на цей раз ручку ламає Вакарчук, говорячи, як він всіх корупціонерів і ворогів засудить, щоби все було суперкльово.
Про війну ні слова.

Що цікаво, всі партії першим ділом критикують Порошенка, між собою критики майже нема. Хоча здавалося б.

Отака печаль.

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/97998.html.

Latest Month

November 2019
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Profile

baker
malyj_gorgan
malyj_gorgan
Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner