?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Україна, замальовки

Один з кращих методів відчути, що стається в Україні, принаймні, регіонально — поїздити в маршрутках і послухати, що говорять люди межи собою. Зокрема, я, нарешті, поспостерігав наживо лохторат Зєлі. Ось два приклади, які є, не побоюся цього слова, прямо-таки архетипами:

1. Виходці з Совка . («Дама» трошки за 60, говорить російською. Когерентність розповіді я намагався передати, як міг.)
-- Ох, як я не люблю на базар єздіть, я такая злая послє етава, даже муж мнє гаваріт: ти такая злая становішса. Ну а што дєлать? З етімі пенсіямі, з етім всєм. Проклятая перестройка! І скольки оно єщьо так будєт? І наш, тоже, обєщал столька всєво, а тоже нічєго нє дєлаєт. ... Лучше би дальше дєлал свой Квартал... Ну а Парашенкаб што, лучше !?! Всє ані адінаковиє! А юмор у нєво харашо получалса. Я же тоже етім занімалась. Я же культпрасвєт работой занімалась! Ах, какіє я мєропріятія організовивала! Дєвятиє мая, восмиє марта! Ні аднаво канцерта нє прапускала! Ех, тепєрь уже єта всьо нікаму нє нада. Нєту больше тахіх канцертов! Праклятая перестройка! Ето всьо із-за ніх! Ну, нічєво, пасмотрім єщьо!

2. Нове покоління (Молодий чоловік, років 30-35, не більше. Говорить українською, з домішками регіонального діалекту і суржика)
-- ... а він його питає: а покажи мени свій телєфон. Шо це у тебе, айфон? То ти такий багатий? А яка в тебе зарплата? Нашо тобі зарплата? Всьо! Уволєн! З понеділка можеш на роботу не приходети! І таке саме по всій граници.
-- (...відповідей співрозмовника я не чув. То старий дідо, мудріший, тому, на всякий випадок говорив тихо і без запалу...)
-- Шо-шо? Нє, ще не уволили. Тож не так скоро. То же ше там всі старі сидят. То тіко як нову раду виберем, то будуть уже інші, то за який рік-два все і буде як має бути.


Тут вчора чи позавчора бачив у когось перепост з гіпотезою, що «слуги народу» — то сучасні більшовики часів громадянської. В плані популізму і конструктивного потенціалу — на то і виглядає. В плані сили ідеології і деструктивного потенціалу — сподіваюся, що ні. Екстраполюючи в майбутнє, ця перша, котра комуністичний масовік-затєйнік, явно, коли розчарується, піде в аналог наступної ітерації тих же більшовиків — в сталіністи. Другий — явний романтик і просто не гігант думки. З тих, котрі металися між більшовиками, Махном і ким попало, хто більше наобіцяє щастя прямо вже. Може піти куди завгодно. Моя думка — таких других, якщо грамотно з ними горовири, ще можна спрямовувати в нормальне русло. Що робити з першими — не знаю в принципі. Не можу придумати для них ніякого методу, крім залякування. Нічого конструктивного вони не вміють і не знають і активно не хочуть вміти і знати.

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/97314.html.

Latest Month

November 2019
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Profile

baker
malyj_gorgan
malyj_gorgan
Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner