malyj_gorgan (malyj_gorgan) wrote,
malyj_gorgan
malyj_gorgan

В машині водій сьогодні слухав цікавий подкаст про проблеми десегрегації. Зокрема два моменти:
пацієнти всіх рас, якщо анонімно запитати, хочуть мати доктора своєї раси. Більше того, кілька досліджень (їх всього таких було кілька) встановили, що пацієнти у доктора своєї раси краще виліковуються. Банально його більше слухають, коли він їм каже, там, здати такий чи сякий аналіз, чи, там, ліпше за собою дивитися. А тепер сюрпрайз: оце статистичне покращення від однаковості раси пацієнта і лікаря практично повністю стається за рахунок афроамериканців. Тобто, може, кожен хотів би собі лікаря своєї раси, але якщо вже не вийшло, то слухаються того лікаря, який є, бо своє здоров'я важливіше за свої вподобання. Всім важливіше, а комусь і ні.
Ще один приклад, з освіти. Виявляється, що успішність дітей у вчителів своєї раси вища. Відчутно вища. Причому, сюрпрайз, основний дравйвер статистичного покращення тут: чорні хлопчики. Вони банально не хочуть слухати інших вчителів, а своїх часом хоч якось. Діти інших рас у чорних вчителів, може, трохи гірше, але далеко не настільки.
Я не дослухав, правда, подкаст, факти почув усі, а дискусію пропустив, не знаю от, що розумного на це може сказати теорія насильної десегрегації.
А ще цікаво: у нас тут на роботах і в школах проводяться регулярні семінари про подолання власних упереджень і расизму. Причому 100% змісту цих семінарів, приховано, а часом і прямим текстом, про те, як білим треба долати упередження стосовно небілих, і як, коли подолають, всім стане ліпше. А послухаєш таку статистику, і ади, виходить, що це не тим і не про то треба тренінґи про расизм і упередження викладати.
Але я про інше. Тривіальна екстраполяція шкільних проблем на поліцію і неполіцію, імхо, дає підстави, принаймні, задуматися над тим, в яку сторону спрямований расизм, наприклад, в макроскопічного рівня конфлікті між американською поліцією і чорними общинами?

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/96330.html.
Tags: americana-politicana
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments