malyj_gorgan (malyj_gorgan) wrote,
malyj_gorgan
malyj_gorgan

вибори, вибори

Щось вибори вже майже вже, а я ще про них не написав. Напишу. Звичайно, навряд чи хто послухає, але нехай.

Перишм ділом, моя порада для всіх, хто збирається голосувати. (Або просто для всіх, воно лише корисно.) Будь-ласка, вимкніть телевізор. Прямо зараз і, принаймні, до кінця другого туру, а ліпше так і назавжди, прошу вас. Вимкніть собі і всім рідним і близьким. Переріжте кабелі, зламайте антени, розбийте екрани. :) Аби не чути і не бачити ніяких новин від українських виробників. (І, боронь боже, від російських, але таким, я сподіваюся, ви останні п'ять років не займаєтеся. Адже ні? Га..!?!?!) Зробіть це, і, самі побачите, до неділі життя стане трошки менш безпросвітним, а за якийсь місяць -- майже нормальним. А тоді, може, не обов'язково, але можливо, ви зможете проголосувати без штучно наведеної на вас паніки і/або депресії.

Вимкнули? Ні ні, ідіть вимкніть, а лише тоді читайте далі.

Нормальнішим життя стане, звичайно, відносно, бо -- війна. Але, впевнений, якщо ви не на самому передку, то ви того напряму не відчуваєте, не стріляють же під вашими вікнами, не бомблять, адже так? (Якщо ж ви таки на передку, ви і без мене знаєте, що робити в неділю.) А тепер подумайте, чому саме у вас не стріляють і не бомблять? Знаю, що вам вже сто разів казали про таке думати, але, може, хоч тепер, без тв, воно спрацює. Придумали? Війну і ворога до вас під вікна не пропускають дві речі: справжня, нормально споряджена і не зраджена армія, і об'єднана позиція решти світу, яка не дає ворогові підсилитися дальше якогось рівня. І ось тому ви, шановні читачі/слухачі, ідучи в недлію голосувати, пам'ятайте, що:
(1) основною прямою задачею президента України є два напрямки діяльності: головнокомандування військами і міжнародні відносини. І той факт, що у вас під вікнами нема війни, підтверджує один простий факт: з вищеназваними прямими задачами нинішній президент України справився і справляється прекрасно. Поклавши руку на серце: важко собі навіть уявити, щоби хоч хтось з його реальних конкурентів зумів би так само. А судячи за тим, що ці конкуренти робили і казали раніше і роблять і кажуть зараз, вони з великою імовірністю, збираються ще й похєрити нахрін значну частину з того доробка в галузях війни і міжнародних відносин.
(2) майже весь вплив президента на внутрішню ситуацію в країні поза армією -- або непрямий, або його нема і бути не повинно. Тому, вішаючи псів на президента за проблеми з корупцією, брудом, реформами, цінами і т. п., дуже добре пам'ятайте: все те ж саме стосується не лише президента, а і усіх його основних опонентів, принаймні, ті політичні сили, які за ними стоять. Чи хоч одна з цих сил хоч раз доказала, що вона, ця сила, хоч в чомусь би діяла краще? Адже вони, ті сили, в різні часи були при владі, принаймні, локально по регіонах, і проблеми з корупцією, брудом і т. п. при них були ні разу не менші, а багато з ким, в рази гірші, ніж зараз. Я ще розумію, якби вони зараз пропонували щось кардинально інакше, але ж ні, найсмішніше, що вони толком нічого нормального ніхто і не обіцяє.
(2а) Більш предметними є претензії до власне виконавчої влади. Яка у нас -- президент плюс уряд. Тут і справді купа претензій. Але не забувайте, що уряд і решта влади у нас, як і всюди, -- наслідок компроміс різних сторін. Порошенко залучив до виконавчої влади купу не завжди найближчих до себе політичних сил, вже не знаю, коли за власним бажанням, а коли то був змушений хід. Ну іподивіться самі, яка кількість виконавчих властей діяла і діє у власних політичних цілях, часто, протилежних президентським. Навіть на найвищих рівнях: Аваков, а може і Гройсман. Вже мовчу про регіональні власті, де були і той самий Коломойський, і Саакашвілі, і Садовий, кожен з різного боку спектру. Так що ви, коли лаєте Порошенка за ту чи іншу проблему, за яку відповідає те чи інше міністерство (крім командування військами і міжнародних відносин на вищому рівн), добре подумайте, чи ця проблема існує завдяки чи всупереч президенту. А ще, про те, з якою імовірністю інакший президент зможе достатньо поміняти виконавців, щоби цю проблему вирішити.
(2б) Лише не подумайте, що у мене калсичний виступ про хорошого царя і поганих бояр. Ніяким чином. По-друге, тому, що то не бояри, а представники так чи інакше вибраних народом груп. А по-перше, тому, що президент -- не цар і не повинен їм бути. Тому, повертанючись до пункту 1, обіцянки конкурентів зробити на посту президента щось з сфери відповідальності законодавчої влади -- це або брехня, або злочин. Президентові до того зась і повинно бути зась, а якщо хто починає з того, щоби міняти правила президентства, то цього хтося треба не просто не вибирати, а скрутити в кривий ріг і засунути в його ж власний... але ж діти читають, перепрошую....

Ну і коротко по кандидатах:
Тимошенко: була близько до влади багато разів, завжди привносила туди лише конфлікт і хаос. Була колись непоганим публічним політиком, але все позитивне з минулого багажу послідовно дискредитувала, а все найгірше останнім часом примножила і роздмухала. Людина, яка з великою імовірністю зрадить, якщо не навмисне, то випадково, бо так їй ближче до влади.
Зеленський: якщо вірити хоч чомусь, що він говорив в бутність "лише" коміком, то гнида звичайна, плюс банально дурний і безхребетний. Це якщо сам по собі, а якщо допустити участь в ньому зовнішніх важелів, хоч би й лише Коломойського, то очевидний ворожий агент. Та і без того, навіть якщо дивитися лише на його імід, без конспірологій, то це імідж переконаного зрадника.
Гриценко: дискредитував себе як військовий, а у всьому іншому не має, що показати в плані досягнень, а в плані обіцянок несе або нісенітницю або той самий популізм, що інші. Не знаю, чи зрадник, може, і ні, але очевидно безпринципний тип, а нічого позитивного за ним нема.
Всякі колишні риги: навіть не буду нічого казати, це дніщє абсолютне і повне.
Кошулинський: при всій повазі до в міру позитивної ролі "Свободи" в часи Банди і до того, що він особисто виглядає в міру розумною і порядною людиною і навряд чи зрадник, несе він суцільну популістичну фіґню, а в плані порядності.... якщо в кого споуксперсон Ірина Фаріон, то нема там ні інтелекту, ні порядності, ні принциповості, ні якого іншого позитивного враження.
Порошенко: зверхній і мутнуватий тип, але доказано, що не зрадник і не боягуз. Пят'ь років тому я не голосував ні за нього, ні за БПП, але був дуже приємно здивований тим, що в результаті сталося. Прекрасно справляється з прямими обов'язками президента, а в непрямих і замовчуваних обов'язках повинен бути контрольований сильним парламентом.
Всі інші: настільки дрібніша група, що нема сенсу розбирати на тих, хто ліпший, хто гірший, хоча стає і тих, і других. Але де факто голос за будь кого з них буде голосом за Тимошенко або Зеленського.

Думайте! І викиньте, нарешті той телевізор!

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/93783.html.
Tags: моє, слава україні
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments