malyj_gorgan (malyj_gorgan) wrote,
malyj_gorgan
malyj_gorgan

latest from Trump

Free speech protection from dummies

Нинішній витвір Трампа, коротко: дурна ідея, ідіотська імплементація, new low

По перше, сама ідея організовано формального захисту свободи слова на університетських кампусах сама по собі ... Somehow, значить, скільки існують університети, стільки всяка влада бореться в них проти вільнодумства і надмірної свободи слова. А тут раптом боротьба за? Really?!? Чисто з історичних міркувань, найімовірніша мотивація бажання "захистити свободу слова" в універах проста -- влада захотіла, щоби в університетах говорили саме те, що цій владі потрібно, обізвала "шо потрібно" "свободою слова" і вперед. Оруелл 101. А вже з тою кількісю 1984-рівня висловлювань, які ідуть від нинішньої влади, така мотивація не просто найімовірніша, а, я б сказав, імовірна десь на 95% (останні п'ять відсотків дам на те, що це стратегія відволікання уваги від Мюллера сотоваріщі). Але нехай, нехай. Повіримо в неможливе і допустимо, що вони і справді хочуть того, чого вони кажуть, що хочуть. Останній раз, коли їх було за що поважати, американські праві декларували всякі різні праві ж values (c), де було про те, як всякі зусилля з боку уряду лише все погіршують. Ось вони, допустим, вирішать втілити цю ідею в життя. Як вони будуть знати, що на кампусі Х у Слова достатньо чи недостатньо Свободи? Статистику будуть дивитися, чи що? Зобов'яжуть студентів збирати однакову кількість збіговиськ за і проти Палестини? Зобов'яжуть біологічні факультети проводити однакову кількість лекцій з теорією еволюції і теорією божествнного провидіння? А якщо в якому університеті, чого доброго, не вистачає прихильників тої чи іншої думки для потрібної статистики, то, благо, механізми affirmative action всі на місці, перенастроїти легко. Я, до речі, кривляюся лише трошки, реально, як це можна перевірити і доказати? З якою імовірністю вони додадуть Free Speech Compliance vice-dean позицію з офісом з трьох чоловік на кожну тисячу працівників і хорошим бюджетом? Плюс відповідний департамент в міносвіти і відповідні офіси в кожному ґрантодавальному аґентстві, від NSF і NIH до DARPA, NRL, US Army Corps of Engineers. Лєпота! Вони ж усі повинні знати, чи ті, кому вони дають ґранти, достатньо свободосвліні, нє?
Тому читачу, який в цьому місці мене запитається, а як же зараз втілюються всякі інші принципи і правила, типу non-discrimination або prevention of human trafficking, я відповім: зараз це втілюється шляхом гігантського оверхеду, зайвої адміністрації, купи всяких обов'язкових тренінґів і т. п. І це ще в речах, які набагато легше визначити, поміряти і описати, ніж досить таки ефемерну свободу слова.

І це ще я не ні слова не сказав, про те як саме вони вирішили підтримати свободу слова. Через гроші на дослідження. Цікаво, а індивідуальні ґранти сюди включать? Ну, там, допустім, у мене кльовий проект по дослідженню волоконної структури серцевих м'язів з допомогою дифузної томографії, суперважливий момент для розуміння гіпертонії і купи інших серцево судинних проблем, R01 від NIH, класний прогрес, інженер, НС, пара постдоків і трійко студентів. І тут виявляється, що в моєму університеті в газеті за останні два роки малюють карикатури на Трампа, але не малюють на інших президентів, а позавчора якийсь лівий чувак на кампусі кинув яйцем в юродивого спікера, самого чувака не зловили, але адміністрація не вигнала студентку, котра того чувака вголос підтримала на Ютубі. І всьо, гроші тю-тю, до побачення? Чи якщо я в передмові до grant resubmission не забуду написати про мою strict adherence до ідеалів свободи слова і революційну роль отців основоположників у визнеченні діагональних елементів тензораз диффузії, то мене помилують? Чи це буде не так? А як?

Якщо в цьому місці хтось мене запитає, чи я проти свободи слова, то я їм скажу таке:
Ні звичайно, не проти. Вся суть американської свободи слова у тому, щоби уряд не вмішувався в те, що люди кажуть. Ситуація, в якій уряд каже іншим, що їм говорити, сама по собі порушує першу поправку. Якщо ви не в курсі, то це якраз про свободу слова. Вам здається, що в університеті Х хтось говорить про трампа занадто односторонньо? Так університетів багато, напевне ж, якщо десь брешуть, то всі студенти і кращі вчені ломануться туди, де такого нема. Що? Такого не сталося? Ви хочете сказати, що принцип ринку не працює? Таааак, комусь тут трохи забагато свободи слова....

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/93564.html.
Tags: americana-politicana, за це їх і не люблять
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments