malyj_gorgan (malyj_gorgan) wrote,
malyj_gorgan
malyj_gorgan

RBG (film)

Випадково і несподівано для себе самого, подивився сабдж. Дуже рекомендую. Крім того, що сама Рут Ґінзбург -- надзвичайна людина з надзвичайною біографією, ще і історичний момент у фільмі дуже повчальний. (Ну як момент, трохи більше ніж півстоліття.) З превеликим задоволенням подивився на парочку кадрів хроніки з попередніми президентами і іншими політиками. Зокрема, з сильно underappreciated Джиммі Картером. Його масово вважають поганим політиком... може і так, я не можу кваліфіковано судити, але принаймні, враження від усього того, що я чув про його заплановану (as opposed to ситуативну) політику цілком співпадає з тим враженням глибоко порядної і моральної людини, яке він справив на мене в тих кількох інтерв'ю і шоу з ним, які я бачив за останні 25 років.

Але то я щось відхилився. А РБҐ -- молодець, одна з тих, хти реально допомагав колесу історії крутитися в правильний бік.

Дотичне спостереження про рефлексію: цікаво, як часом люди, які щиро вдячні тій же Судді Ґінзбург за те, що допомогала вирівнювати правила гри, борячись з дискримінацією різного типу, люди, які цілком розуміють, як певні види статистично обґрунтованого профайлінґу можуть бути дискримінацією, абсолютно нормально ставляться до того, що їх особиста професійна діяльність є де факто enabling'ом такого ж профайлінґу для деяких соціальних груп в інших країнах. Такий от оскал капіталізму.

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/93414.html.
Tags: americana-politicana, моє
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments