malyj_gorgan (malyj_gorgan) wrote,
malyj_gorgan
malyj_gorgan

роздуми про глобальне

Купа народу кругом давить умняк, ну, в смислі, постить всякі мудрі судження на теми від літератури до науки. А я що, гірший? Оце захотілося мені теж висловити якісь пафосні думки на глобальні теми. (А то ж ви, чого доброго, почнете несправедливо підозрювати мене в надмірному розумі. Бо то лише розумні люди, як відомо, на розумні теми не говорять. Вірніше, навпаки, кождого разу, як хто про таке заговорить, то всім про його розум одразу все ясно.) Отже, два пафосних спостереження про сучасність:

1. Якщо подивитися на асимптоти траекторій думки в нинішньому правому і лівому дискурсі в США і не тільки, то ясно, що і ті, і другі, наївно ігнорують суттєві принципи світоустрою. Тобто, або банально не вірять, або по умовчанню допускають, що в якийсь момент ці принципи з чудесних причин можна буде ігнорувати. Причому, ліва траекторія ігнорує закони суспільні, а права траекторія ігнорує закони природи. Чому одні чекають милостей від ближнього, а другі від бозіньки, хз.

2. Цікаво, що, так виглядає, що як, ліві так і праві ан мас стидливо мовчать про те, що, як на мене, очевидно або створює, або, принаймні, підсилює основну частину проблем сучасності: демографію. При тому, що в глибині душі купа людей розуміє, що якби людство зараз було в десять разів менше, то більшість актуальних проблем була би неактуальними. Але оскільки ні гуманістично-ліберальна, ні “джізас-традішнал-вел’юз” моральні системи не бачать, як можна ефективно хоч щось зробити з нинішньою кількістю народу, то слона в кімнаті ігнорують або придумують всякі натягнуті пояснення, чому він не слон, а миша. Бо інакше “їхав гітлер через гітлер….”

Словом, все печально, як далі бути — зовсім невідомо.

Crosspost from https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/93114.html.
Tags: a na drzewach zamiast liści będą wisieć, americana-politicana, моє
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments